Po návratu z Česka jsem se nestačila ani nadechnout. S dvoudenním zpožděním jsme přiletěli v pátek v noci do Dublinu. Na letišti nás vyzvedl Muiris, irský skřítek, který Aldu před lety poprvé v Dublinu zaměstnal. V sobotu ráno jsem odjela fotit do Balltinglasu dýdžejku Nikky, milou plnoštíhlou holčinu, která má se stylem VIP společného asi tolik jako já s Cosmopolitanem. Podle toho taky focení vypadalo. Kostrbaté a trochu upachtěné, mačkali jsme se všichni v poměrně malém domečku společně se stylistkou, vizážistkou, s trochu popletenou dýdžejčinou maminkou, která si nedokázala zapamatovat, že má uvařit tři kávy a dva čaje, se dvěma čivavami z útulku, pro které měla Nikky připravenou celou garderóbu a s mými studiovými světly, které ať jsem postavila kam jsem chtěla, všude stály v cestě. S obrázky jsem byla nakonec docela spokojená, ovšem když je viděl Michael, prohlásil, že se mu nezdají, protože „Nikky is fat“. Mimochodem, když má můj šéf dobrou náladu, boubelky na fotkách komentuje větou „God, she is the size of an elefant“, volně přeloženo:
Božínku, dyť vypadá jako malý slon. Já si vždycky tiše myslím něco o prdeli velikosti dospělého slona a v duchu se roztrpčuju nad povrchností mého chlebodárce, který jinak vůbec žádný hlupák není. Povrchností se ovšem ve svém životě drží jako čert kříže. Hloubek se bojí, protože on sám je podle mě v HLOUBI duše homosexuál, pocházející patrně z velmi bigotní irské rodiny, ve které je tahle „nemoc“ nepřípustná.
V pondělí jsem v redakci fotila boty, hadry, kabelky a šperky a projížděla jsem si hippie fotky na internetu, protože Liz naplánovala na úterý velké focení. Retro ve stylu hippie. Než jsem v ten den odešla domů, domluvila jsem se s Deirdrou, že mě ráno vyzvedne a odveze na plac neboť je to po cestě. V úterý ráno jsem přesvědčila své tělo, že MUSÍ a že se TĚŠÍ. Udělala jsem si velkou snídani, dala si kafe a splkla po telefonu s Aldou. Když jsem zavěsila, všimla jsem si, že mám v hlasové schránce vzkaz. A když jsem si ho poslechla, bylo mi, jako by mě někdo praštil kladivem do hlavy.
Líza Blbá se ani po třech dnech nedokázala vypořádat s tím, že v Praze napadal sníh a ona kvůli tomu musela zrušit jedno focení. Ječela do schránky něco o tom, že jsem se snad zbláznila, když chci, aby mě vyzvedávali po cestě a že jim neustále způsobuju nějaké nepříjemnosti a že se mám nad sebou zamyslet a tak podobně. Moje ego utrpělo tak těžkou újmu, že jsem obratem zavolala zpátky a ječela taky. Možná vůbec poprvé ve svém dospělém životě neboť jekoty a hysterie nesnáším, což se dá ostatně velmi dobře poznat z toho, že jakmile se ke mně něco takového blíží, začnu červeně blikat. Byl to zajímavý rozhoror. Bezprostředně po tom, co jsme téměř simultánně praštily s telefonem, každá na jednom konci, už zřejmě ani jedna z nás neměla ani páru o tom, co jsme na sebe ječely. Ovšem vzduch se krásně vyčistil. Všechno, co v něm viselo, spadlo v ten okamžik dolů. Zhluboka, zhluboka jsem dýchala a rudě blikala a pak jsem s úžasem zjistila, že se mi moc ulevilo i díky vědomí, že teď už se s Lízou nemusíme přetvařovat a předstírat, že se máme rády.
I přes tu spršku nadávek dopadlo hippie focení docela slušně, myslím, že jsem do něj dostala atmosféru, jakou jsem si představovala.

Ve středu ráno se mi zdálo, že už nevstanu, ale už v půl desáté jsem byla i s celou svojí fotografickou parádou v dublinském Clontarf Castle Hotelu, kde jsme s Biancou fotily zpěváka Dickieho Rocka, irského Willieho Nelsona, kterého prý zbožňují všechny irské babičky. Dickie Rock je milý pán s useknutým ukazovákem na pravé ruce (asi nemusím popisovat to, jakou chuť jsem měla, zeptat se, jak se mu to stalo, ovšem Mistr je z těch lidí, kterým se takové otázky nepokládají), s parukou a s opáleným a pěstěným obličejem. Působil dojmem, že ze všech hrůz na světě má největší strach ze stárnutí a z vrásek na obličeji. Nechal se zásadně fotit jen z jedné strany a na všech fotografiích měl stejný výraz.

Irské vnučky zase zbožňují jeho čtyřiadvacetiletého syna Richarda, který je také hudebníkem, zbavil se závislosti na heroinu a v současnosti vystupuje v dublinském divadle Olympia, kde v životopisném příběhu o irské hudební legendě ztvárňuje postavu svého otce.

Od čtvrtka mám vzpomínky už jen útržkovité. Melu z posledního. Fotím ve studiu modelku, která vypadá jako Penelope Cruz. Zadání je bůhvíproč
Předváděcí molo.

Pátek – patrně proto, že přichází víkend, ze sebe křesám zbytek energie. Fotím slečnu Hildu, hvězdu irské mýdlové opery
Fair City. V divadle Gaiety. Přestalo mi fungovat jedno světlo – nereaguje na záblesk, což je, zejména pro nasvícení takového prostoru, jako je hlediště, mírně řečeno na pytel.


Nádobíčko balím ve tři hodiny. V šest máme být na letišti, protože frčíme do Londýna na veselku mé sestry Kateřiny. Aleš je tak unavený a otrávený z toho, že zase někam letíme, že při startu zapomíná překřížit prsty. Naštěstí to na vzlet ani přistání boeingu nemá ničivý vliv, takže jsme v Londýně skoro přesně na čas. V deset večer. Za dvanáct hodin je obřad.